İnternet Download Manager v6.38 Build 14 - Drive Türkçe İndir


İnternet Download Manager v6.38 Build 14 Full indir Türkçe

Internet Download Manager bir dosya indirme programıdır. Çok basit ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Birden çok dilde (Türkçe dahil) kullanılabilir. Bu programın kısaltması idm'dir. Program, internet hızınızı tam olarak kullanacaktır. Bir tarayıcı aracılığıyla indirmeye kıyasla, daha yüksek verimlilik elde edilebilir. Ayrıca, turbobit, letitbit veya benzeri dosya paylaşım sitelerinde premium hesabınız varsa, bu program gereklidir. Bu çok popüler bir program. Neden bu kadar popüler? Bu konunun geri kalanında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileri
Popüler tarayıcılarla (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer gibi) uyum içinde çalışır. Tamam, bunun bana ne faydası var?

En basit örneği örnek alırsak sanırım neredeyse hepimiz video sitelerini ziyaret edip video izliyoruz. Peki izlediğiniz videoları kolayca indirmek ister misiniz? YouTube'da izlediğim bir video klibi indirmek ve bir örnek eklemek istiyorum. Videonun sağ alt kısmındaki "Bu video dosyasını indir" düğmesini tıklayın, videoya göre seçenekler sunacaktır. İstediğimi seçip indirme sürecini başlatıyorum.

Sağ üstteki düğme, tarayıcı eklentileriyle kullanılır. Program yüklendiğinde, eklentiye otomatik olarak yüklenecektir. Programı kurarken, tarayıcıyı kapattığınızdan emin olun. Ayrıca bu düğme bazı durumlarda görünmeyebilir. Program> Seçenekler> Genel sekmesi> En altta tarayıcıyı göreceksiniz. Oradaki pirinç tarlaları işaretlenmelidir.

Bazı sitelerde video koruması vardır. Bu nedenle, bazı sitelerden video indiremezsiniz. Benzer şekilde, çevrimiçi video izleme sitelerine yüklenen videoların kalitesinin bozulduğu unutulmamalıdır. Bu, YouTube veya benzer herhangi bir site için geçerlidir.

Videoya ek olarak, bu özellik mp3 dinleme siteleri için çok kullanışlıdır. Video, ses dosyası vb. İçin simge sağ üst köşede görüntülenir. Tıklayarak indirebilirsiniz.

ya da
İlk resimdeki bağlantıyı seçtim ve düğme doğrudan belirdi. İkinci resimde, sağ tıklama menüsünde belirir. Her ikisi için de idm kullanarak dosya indirebilirim.Unutmayın, dosyayı indirecek sunucu doğrudan indirmeye izin vermiyorsa, bu işlev sizin için çalışmayacaktır. Örneğin, bu işlemi doğrudan Turbobit bağlantısı üzerinden gerçekleştirirseniz çalışmayacaktır.
idm Parça Parça indirme işlevi
Programı bukadar popüler kıllan özelliklerinin başında yer alır. Programı açalım Seçenekler > Bağlantı > Azami Bağlantı Sayısı hemen sağ altında Varsayılan Azami Bağlantı Sayısı burada 1 ile 32 arasında sayılar görüyor olucaz.
Bunun anlamı. Bir dosyayı indirmek istediğinizde, burada belirttiğiniz dosya sayısına bir bağlantı kurulacaktır. Dosyaları yığınlar halinde indirecektir. Bu, İnternet hızından tam olarak yararlanmanızı sağlar. Örnek dosyalar indiriyorum;

dosyaya 8 bağlantı kurarak indirmektedir. Parçaların tamamını indirince arka kısımda kendisi birleştiriyor olacak (idm kasıyor dostum demelerinin sebebi bakın işte bu).
Bu Konuda Dikkat edilmesi gereken
1 - Dosyayı indirmek istediğiniz sunucu parça parça indirmeye izin vermelidir. Sunucu izin vermiyorsa tek parça indirme yapabilirsiniz. Özellikle ücretsiz indirmelerde bu tip kısıtlamalar bulunur.
2 - Hurra orayı 32 parça yapmayın. Devasa donanım ve internet bağlantı gücünüz yoksa 8 üzerine çıkmayın. Bu özellik 2 ana noktaya dayanır. internet bağlantısı ve disk (cpu cart curtta varda karıştırmayın şimdi :D ). Bağlantı sayısı çok olur internet bağlantınız yetersiz kalırsa kopmalar yaşayabilir, dosyanın sorunlu inmesine neden olabilirsiniz.
Orayı donanımın üstünde bir değerde tutarsanız parçaların tamamı inip birleştirme sırasında bilgisayar deli gibi kasar o anda en ufak bir hatada dosya mındar olur yani dosya bozulur. Daha genel olursak CRC hatası alırsınız.
Programlayıcı (iş planlayıcı) özelliği
Bu özelliği sayesinde indirme işlemlerinizin öncesini ve sonrasını planlayabilirsiniz. Kuyruk adı verilen indirme listelerini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. indirme işlemleri sonrası yapılacak aksiyonları belirleyebilirsiniz. Örneğin x indirme bitince modemi kapat, bilgisayarı kapat, idm yi kapat gibi.
Program Arayüzünü Özelleştirme
Üst menü > Görünüm bu alandan programı kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Menü yapısını, butonları vb. şeyleri değiştirebilirsiniz.
Sonuç olarak
Sık sık video sitelerinden video, online müzik sitelerinden müzik indiriyorsan
Herhangi bir sitede premium hesabın varsa (turbobit olur, letitbit olur, vip siteler olur vs. )
Karşı sunucu izin verdiği sürece parça parça dosya indirmek istiyorsan
indirmelerini planlamak, indirme sonrası bilgisayarı, modemi kapatmak istiyorsan
ve kullandıkça keşfedeceğin özellikleri
program sana göre.
Özellikler
. Microsoft Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome, Explorer edge ve diğer tüm tarayıcılarla sorunsuz çalışabilme
. Desteklediği tarayıcılarda bir linki tek tıklama ile indirme
. Hızlı indirme (üretici, Internet Download Manager'in DAP ve Getright programlarından daha hızlı indirme yaptığını iddia ediyor.)
. İndirmeyi durdurup, kaldığı yerden devam ettirebilme (Dosya indirme yapılan yer destekliyorsa)
. İndirme zamanını belirleme
. Tamamlanan dosyalar için otomatik virüs denetimi
. Özelleştirilebilir arayüz
. Hızlı güncelleme
. Sürükle-Bırak desteği
. İsteğe göre 1-2-4-8-16 ve 32 kanaldan indirme yapabilme (Dosya indirme yapılan yer destekliyorsa)
. ZIP önizleme
. FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini destekleme
. Olaylarda ses çıkartabilme
. Komut dizisi kullanabilme
. Bir dosyayı parçalar halinde indirebilme
Versiyon Yenilikleri:
- Windows 7 işletim sistemlerinde firefox 83'te oluşan hata düzeltildi.
- Bazı video akış türlerini indirirken yaşanan sorun düzeltildi.
Uyumlu Sistemler
Windows Xp / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10
Server 2003, 2008, 2012
32 ve 64 bit sistemler ile uyumludur

Dosya Boyutu : 11.8 Mb
Etkinleştirme yöntemi: IDM deneme sıfırlaması, IDM kırma, IDM yaması ve kurulum metni ile birlikte gelir (çeşitli etkinleştirme yöntemlerinden birini seçebilirsiniz).
Rar Sifresi : www.filmoyunalemi.com

Adınız:*
E-Mail:*

Resimde görünen,
iki kelimeyi girin: *